wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Święto Powiatu Strzyżowskiego 2009

Sesja Rady Powiatu, otwarcie wystawy z okazji 10 - lecia samorządu powiatowego, Msza Św. w intencji mieszkańców, I Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych oraz tysiące ludzi na stadionie w Strzyżowie podczas IX Podkarpackich Prezentacji Agromania 2009 to znaczące akcenty tegorocznych obchodów Święta Powiatu Strzyżowskiego. Publiczność oklaskiwała występy niebyleckich mażoretek i orkiestr dętych z Niebylca i Frysztaka, interesujące programy ośrodków kultury z gmin Czudec, Frysztak, Niebylec, Strzyżów i Wiśniowa oraz występ ukraińskiej grupy Vizerunok z zaprzyjaźnionego z powiatem miasta Brody. Gwiazdą wieczoru była Golec uOrkiestra, wielu wrażeń dostarczyły różnorodne stoiska wystawców, podobał się grający do tańca zespół Cover Band, a zachwycił wszystkich kończący imprezę pokaz sztucznych ogni. 

 

Patronami honorowymi uroczystości byli w tym roku: Związek Powiatów Polskich i Marszałek Województwa Podkarpackiego, patronat medialny sprawowały: Telewizja Polska - oddział Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Dziennik Super - Nowości.
Obchody zaplanowane na 9 sierpnia rozpoczęła sesja Rady Powiatu w Strzyżowie, podczas której m.in. dokonano otwarcia wystawy „W służbie mieszkańcom i lokalnej społeczności - 10 lat samorządu powiatowego w Strzyżowie 1999- 2009". W sesji udział wzięli goście z zaprzyjaźnionego miasta Brody na Ukrainie z merem Bogdanem Semczukiem. Następnie na rynku w Strzyżowie rozpoczęła się I Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych występem mażoretek i orkiestry dętej z Niebylca. O godz. 11.00 w kościele farnym w Strzyżowie ks. dr Jan Wolak odprawił Mszę Św. w intencji mieszkańców powiatu, a o godz. 13.00 po przemarszu ulicami Strzyżowa z orkiestrami dętymi z Niebylca i Frysztaka dokonano na stadionie w Strzyżowie uroczystego otwarcia IX Podkarpackich Prezentacji „Agromania" 2009.
Celem imprezy jak co roku było ukazanie potencjału gospodarczego, rolniczego, kulturalnego i turystycznego naszego powiatu i regionu. Podczas tegorocznej edycji ponad 80 wystawców zaprezentowało swoje produkty i usługi, dodatkową atrakcją było plenerowe gotowanie w wykonaniu Domenico Mammolitiego, koncert zespołu Vizerunok z Brodów na Ukrainie, gwiazdą wieczoru niewątpliwie był zaś zespół Golec uOrkiestra.
O godz. 13:00 Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek dokonał uroczystego otwarcia IX Podkarpackich Prezentacji Agromania 2009, zapraszając tym samym do zwiedzania stoisk: hodowców, firm i instytucji związanych z rolnictwem, artystów, rzemieślników, szkół z terenu powiatu, domów pomocy społecznej, gminnych ośrodków kultury i gospodarstw agroturystycznych. Agromanię rozpoczęły ciekawie przygotowane i różnorodne programy ośrodków kultury z poszczególnych gmin, w których nie brakło tańca, śpiewu, kolorowych występów dzieci, młodzieży i dorosłych. O godzinie 15.00 dokonano wręczenia Nagród Honorowych Zarządu Powiatu. W kolejnej części uroczystości wystąpił ukraiński zespół Vizerunok z Brodów - partnerskiego dla powiatu miasta na Ukrainie. Tęskne i skoczne melodie prezentowane w kolejnych utworach przypadły do gustu zgromadzonej publiczności, oklaskującej z zaangażowaniem kolejne piosenki.
Nad całością imprezy sprawnie czuwało Biuro Organizacyjne składające się głównie z pracowników Starostwa Powiatowego w Strzyżowie pod kierunkiem Pań: Elżbiety Wiśniowskiej - Midury, Marii Koś i Moniki Zdunek i czujnym okiem Sekretarza Powiatu Pana Jacka Boho. Ich działalność na samym stadionie uzupełniała aktywność w otoczeniu: na parkingach, których zabezpieczenie koordynował Pan Kierownik Wiesław Gągorowski we współpracy z Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Panem Krzysztofem Piękosiem, pracownikami i Ochotniczą Strażą Pożarną z Czudca pod dowództwem Pana Tadeusza Bieszczada i na drogach dojazdowych, które w godzinach popołudniowych wypełniły się potokiem pojazdów ze wszystkich stron. Wiele osób mówiło, że gdyby nie sprawna praca policji, wspartej posiłkami z Rzeszowa i siłami żandarmerii wojskowej natężenie pojazdów było tak duże, że Strzyżów mógłby zostać całkowicie wyłączony z ruchu,,
I rzeczywiście - przede wszystkim zaplanowany występ zespołu Golec uOrkiestra, ale także ładna pogoda przyciągnęły prawdziwe rzesze publiczności z różnych terenów naszego regionu a nawet spoza województwa. Wśród samych wystawców słychać było głosy, że takich tłumów Strzyżów jeszcze nie widział ... Potwierdzili to nawet członkowie zespołu Golec uOrkiestra, którzy chwalili strzyżowską publiczność i grali dla nie niemal pełne 2 godziny. Sam koncert rozpoczął się o 18, a dynamika poszczególnych melodii, doskonałe nagłośnienie i profesjonalna scena dostarczyły widzom i słuchaczom niezapomnianych wrażeń. Artyści okazali się zresztą ludżmi życzliwymi i sympatycznymi, po koncercie chętnie rozdzielali autografy, pozowali do wspólnych zdjęć, z sympatią wyrażali się o strzyżowskiej publiczności. Podczas koncertu zagrali wszystkie znane przeboje a także piosenki ze swojej nowej płyty. Słuchało się ich z prawdziwą przyjemnością ... Po koncercie gwiazdy wieczoru zagrał jeszcze zespół Cover Band, a do jego taktów świetnie bawiła się młodsza część widowni, całą imprezę zakończył zaś imponujący pokaz sztucznych ogni.
„Przygotowanie Święta Powiatu Strzyżowskiego jest dla nas dużym przedsięwzięciem i efektem wielomiesięcznej pracy zaangażowanych osób. Ogromne rzesze gości odwiedzających Strzyżów w tym dniu najlepiej świadczą o efektywności tej formy promocji naszego powiatu" - mówi jedna z organizatorek tegorocznego święta - Kierownik w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Strzyżowie Pani Elżbieta Wiśniowska - Midura. W podobnym duchu wypowiada się Pani Maria Koś - Kierownik w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych: „Myślę, ze trud organizatorów włożony w przygotowanie tej imprezy nie poszedł na marne. Zainteresowanie było ogromne. Słoneczna pogoda oraz gwiazda wieczoru, jaką był zespół Golec uOrkiestra sprawiły, że na strzyżowski stadion i powiatowe świętowanie ściągnęły tłumy ludzi. Było miło, atrakcyjnie
i bezpiecznie. Dużo się działo. Było i coś dla ducha i coś dla ciała. Warto było tam być"- dodaje Pani Koś.
„To dla nas satysfakcja, że nasz samorząd z okazji swojego 10 - lecia mógł podjąć ten wysiłek i zaoferować mieszkańcom i naszym gościom niecodzienne wydarzenie, jakim były tegoroczne obchody Święta Powiatu w Strzyżowie - dodaje Pan Starosta Robert Godek. Chciałbym przede wszystkim wyrazić radość, że nasza oferta się spodobała i że wszystko przebiegło bezpiecznie, co nie jest łatwe na takiej imprezie oraz podziękować wszystkim - tak wielu osobom i środowiskom - z naszego Urzędu, z poszczególnych jednostek, służb, podmiotom gospodarczym i zewnętrznym, sponsorom - dzięki którym możliwa była organizacja tegorocznego Święta Powiatu i Podkarpackich Prezentacji „Agromania". Głosy, które do nas dochodzą, potwierdzają, że było warto ..."

 

[Inf. wł.,oprac. Małgorzata Niemiec]

 

Galeria zdjęć cz.1

Galeria zdjęć cz.2

Film Święto Powiatu Strzyżowskiego - IX Podkarpackie Prezentacje "Agromania 2009" w jakości HD. zobaczfilm

 

Film Święto Powiatu Strzyżowskiego - "Melodia kowali" 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

SPONSORZY IX Podkarpackich Prezentacji AGROMANIA 2009 wg stanu na 12.08.2009 r.

1. Rejon Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. w Krośnie
2. Elektra sp. z o.o.
3. Produkcja i Sprzedaż Surówki Spirytusowej z Wysokiej Strzyżowskiej
4. Ogrodnik - Artykuły Nasienne i Przemysłowe w Strzyżowie
5. Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane REMBUD w Strzyżowie
6. Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy Rzeszów
7. Stanisław Fiołek z Godowej
8. Podkarpacki Bank Spółdzielczy
9. PKO BP SA oddział w Strzyżowie
10. Gminny Zespół Gospodarczy w Strzyżowie
11. Dyskont spożywczy LIDL Strzyżów
12. Bar OCEAN - Jan Łętowski z Twierdzy
13. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" Strzyżów
14. Klub Kultury Wsi z Dobrzechowa
15. Pizzeria „OLIWKA" ze Strzyżowa
16. Zakład Przetwórstwa Mięsnego MAREK LEŚNIAK ze Strzyżowa
17. Firma ZAGRODA ze Strzyżowa
18. Zakład Energetyczny w Strzyżowie
19. CS Roksana
20. SKR Godowa - Prezes Edward Damszel

 

Data dodania: 14-08-2009
liczba wyświetleń: 2587

Pozostałe kategorie