wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Jubileuszowe Święto Wiśniowej

Rok 2016 w gminie Wiśniowa jest obchodzony pod znakiem jubileuszu 650-lecia powstania Wiśniowej. Kulminacją jubileuszowych obchodów będzie cykl imprez zaplanowanych na dni od 19 do 21 sierpnia pod wspólnym tytułem Jubileuszowe Święto Wiśniowej nad Wisłokiem.


W piątek 19 sierpnia Stowarzyszenie Aktiv Pro, Uczniowski Klub Sportowy „Wilki" i Ludowy Klub Sportowy Wisłok Wiśniowa organizują Dzień Sportu na „Orliku" przy Gimnazjum w Wiśniowej. Od godz. 13. zaplanowano gry, konkurencje, ciekawe dyscypliny, turniej siatkówki, bumber ball, rowerowy tor przeszkód, quiz sportowy dla dzieci i rodziców, zawody lekkoatletyczne, zabawy w limbo i wiele innych atrakcji.


Sobota 20 sierpnia poświęcona będzie poezji i muzyce w ramach III Letnich Plenerów Muzycznych. Na scenie plenerowej Powiatowego Centrum Kultury w Wiśniowej od godz. 17. pojawią się i swoją poezję prezentować będą Jan Tulik i Mirosław Welzem oraz autorzy antologii wierszy „Wiśniowa z poezją w tle": Marta Ciosek, Monika Urbanek, Agata Książek, Agnieszka Gąsior i Robert Jurasz. Wystąpią także zespoły „Jak" i „Melisa Blues Band".


Jubileuszowe uroczystości w niedzielę 21 sierpnia rozpoczną się o godz. 11. Mszą św. odpustową pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego oraz odsłonięciem i poświęceniem tablicy jubileuszowej. Następnie o godz. 15. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki nastąpi otwarcie wystawy pn. „W kadrze pamięci" poświęconej Wiśniowej i jej mieszkańcom. Z kolei na scenie plenerowej Centrum o godz. 15.30 nastąpi prezentacja historii Wiśniowej oraz występy wokalno-instrumentalne artystów z Wiśniowej: Martyny Wójcik, Aleksandry Sienkowskiej, Doroty Nizickiej, Doroty Wójcik, Sebastiana Arciszewskiego, Gabrieli Świętoniowskiej, Zuzanny Bobek, Danuty i Jana Tarczoń i Dariusza Daty. Ponadto zaprezentowany zostanie montaż słowno-muzyczny „Świat między wierszami" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Będzie można też obejrzeć stoiska z gadżetami reklamowymi i wystawy rękodzieła artystycznego: Alicji Gaweł, Anny Obrodzkiej, Zofii Furtek, Magdaleny Wójcik i Jadwigi Żarek oraz wystawę przedmiotów dawnego użytku z kolekcji Kazimierza Długosza. Na scenie pojawi się z koncertem zespół „The Voice Guitar". Imprezie towarzyszyć będzie piknik rodzinny z placem zabaw, konkursy z nagrodami, darmowa kuchnia polowa oraz domowe wypieki oraz bufet. Około godz. 20. organizatorzy zapraszają na pobliski stadion sportowy, gdzie zaplanowano jubileuszowy festyn oraz pokaz sztucznych ogni.


[W. Plezia]

 

 

Data dodania: 18-08-2016
liczba wyświetleń: 925

Pozostałe kategorie