wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Babie lato – w słowie, piosence i kadrze

28 września 2016 r. w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie odbyło się spotkanie zatytułowane „Babie lato, czyli pejzaż twórczy". Inicjatorem tej jesiennej „uczty duchowej" był Krąg Twórczy „Arche", który do wspólnego przedsięwzięcia zaprosił Fotoklub Strzyżów oraz Studio Piosenki Barbary Szlachty, działające przy Domu Kultury „Sokół" w Strzyżowie.


Nikt z nas nie lubi początków jesieni, gdyż zwykle kojarzy nam się ze spadkiem temperatur, opadami deszczów, jesienna chandrą, a przede wszystkim ze zwiększoną podatnością na zachorowania. Jednak jesień, ta ciepła, polska, zwana „złotą jesienią" też ma swoje dobre strony. Któż z nas bowiem nie zachwyca się paletą barw jesiennego lasu przystrojonego we wszystkie odcienie kolorów. Któż nie lubi szelestu wielobarwnych liści, które jak dywan pokrywają ziemię i tych unoszących się w powietrzu pajęczych nici określanych mianem babiego lata.


Tę atmosferę jesiennej melancholii, a jednocześnie pozytywnych emocji w swoich wierszach, piosenkach i na fotografiach w pełni oddali poeci, zrzeszeni od dwóch lat w Kręgu Twórczym „Arche", działającym przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. J. Przybosia w Strzyżowie. Na spotkaniu przedstawili oni po trzy wiersze tematyką i nastrojem nawiązujące do jesieni. Przed zebraną publicznością swoją twórczość zaprezentowali: Pani Zdzisława Górska, Pani Czesława Szlachta - Pytko, Pani Krystyna Mazur, Pan Radosław Kozak, Pan Adam Kluska, Pan Andrzej Gugała oraz Przewodnicząca Klubu, Pani Urszula Rędziniak, prowadząca imprezę.

 

Nie zabrakło również pięknych, jesiennych piosenek w wykonaniu solistów Studia Piosenki Barbary Szlachty, działającego przy Domu Kultury „Sokół" w Strzyżowie. Z kilkoma znanymi utworami, osnutymi jesienną impresją wystąpili: Pani Magdalena Miązek, Pani Beata Oliwa, Pani Natalia Kurpiel i Pani Barbara Szlachta.


Całość klamrą spinały zdjęcia strzyżowskich pasjonatów fotografii, działających od 2015 r. pod szyldem Fotoklubu Strzyżów. Spośród 12 członków klubu, na wystawie swoje prace w klimacie jesieni, zaprezentowało czworo fotografów: Pani Agnieszka Hnatio, Pan Dariusz Dąbrowski, Pan Bartłomiej Bara i Pan Krzysztof Szaro. Wystawa ich prac jeszcze przez ok. dwa tygodnie gościć będzie w czytelni Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie.

 

[Inf. i zdjęcie - A. Zielińska]

Data dodania: 29-09-2016
liczba wyświetleń: 737

Pozostałe kategorie