wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

Jan Sitek zwycięzcą Zawodów Spławikowych o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Strzyżowskiego

Dnia 29 lipca tego roku w Babicy zostały przeprowadzone Zawody Spławikowe Koła nr 14 „Leszcz" w Czudcu o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Strzyżowskiego Marka Jurzysty. Zwyciężył Jan Sitek z wynikiem ponad 7 kg złowionych ryb.


Zbiórka zawodników miała miejsce w Babicy o godz. 6. Po losowaniu 16 zawodników udało się na stanowiska. O godzinie 7. rozpoczęła się pierwsza tura zawodów. Dość szybko większość zawodników pomimo mętnej wody złowiła pierwsze ryby. Po zejściu mgły i pojawieniu się pierwszych promieni słońca zaczęły brać świnki, które niektórym zawodnikom sprawiły sporo kłopotu podczas holu. Po dwu i pół godzinie zakończyła się druga tura, ryby zostały zważone i oczywiście wypuszczone, a zawodnicy udali się na krótką przerwę i drugie śniadanie.


Po kolejnym losowaniu stanowisk o godzinie 11. rozpoczęła się druga tura zawodów. Pomimo upału zawodnicy łowili w cieniu, bo stanowiska zostały przygotowane na odcinku Wisłoka osłoniętym lasem. Przewodniczący Rady Powiatu Marek Jurzysta osobiście dopingował zawodników i odwiedził wszystkich w obydwu sektorach. Większość zawodników startujących złowiła sporo ryb. Ilość gatunków też robiła wrażenie, bo oprócz popularnych płoci, świnek, leszczy, uklei i kiełbi złowiono sporo drobnej certy i kilka brzan, które po wielu latach bycia na granicy zniknięcia z tego odcinka rzeki zaczynają się pojawiać coraz częściej. O godzinie 13.30 zakończyły się zawody i po zważeniu podliczono i ogłoszono wyniki


Pierwsze miejsce zajął Jan Sitek, drugie Andrzej Nieroda, a trzecie Roman Pańczyszyn. Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody w postaci termosów i talonów do wykorzystania w sieci sklepów Marmax w wysokości 150, 100, 50 złotych w zależności od zajętego miejsca oraz upominki ufundowane przez Powiat Strzyżowski.


[inf. i fot. Koło Wedkarskie „Leszcz", opr. W. Plezia]

Data dodania: 07-08-2018
liczba wyświetleń: 649

Pozostałe kategorie