wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. W programie dwudniowych uroczystości (18-19 października) znalazł się II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych, w którym wzięli udział wychowankowie z 16 ośrodków szkolno-wychowawczych z południowej Polski.


Uczestników Festiwalu licznie zgromadzonych w sali widowiskowej Domu Kultury „Sokół" w Strzyżowie przywitała w imieniu organizatorów dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie Beata Potwora. W swoim krótkim wystąpieniu nawiązała do Jubileuszu: „To nasze świętowanie podzieliśmy na dwa dni. Wczoraj obchody jubileuszu rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję Biskupa Jana Wątrobę, a potem wspólnie przeszliśmy przez historię naszego Ośrodka. Dzisiaj również zaczęliśmy Mszą Świętą. Ale dzisiaj należy do Was drogie dzieci i młodzieży. Ta scena jest Wasza i mam nadzieję, że zrobicie z niej dobry użytek. Niech Strzyżów usłyszy jak pięknie śpiewacie, radujecie się i dziękujecie wspólnie z nami za 50 lat naszej działalności. Niech te piękne pieśni patriotyczne i Maryjne wybrzmią dziś wprost z Waszych serc. Życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy".


Po przemówieniu dyrektor strzyżowskiego Ośrodka sceną „Sokoła" zawładnęły dzieci i młodzież w zaangażowanych patriotycznie i religijnie utworach. Wykonanie przez nich, te bardzo znane (śpiewane także przez widzów) i nowe utwory, wywoływały u widzów pozytywne emocje, za co otrzymywali gromkie brawa. Po każdym ich występie dyrektor SOSW w Strzyżowie i wicestarosta strzyżowski Jan Stodolak wręczali im upominki i okolicznościowe statuetki. Atmosfera wśród widzów i za kulisami miała tylko pozytywny wymiar i był to jeden oprócz wysokiego poziomu artystycznego osiągnięty rezultat Festiwalu.


W Festiwalu wzięli udział wychowankowie ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w: Krośnie, Brzozowie, Mielcu, Sanok, Dulczy Małej, Frysztaku, Leżajsku, Rudniku nad Sanem, Mrowli, Kolbuszowej Dolnej i Strzyżowie oraz z Domów Opieki Społecznej ze Starej Wsi i Lubaczowa oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzyżowie i Różance.


Uczestnikom Festiwalu dziękowała dyrektor B. Potwora: „Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy, które uświetniły nasze uroczystości. Opiekunom dziękuję za ich pracę i przygotowanie dzieci i młodzieży do tego festiwalu. Dziękuję wszystkim gościom za przybycie i świętowanie wspólnie z nami. Wreszcie dziękuję wszystkim pracownikom SOSW za zaangażowanie w organizację tych uroczystości i Festiwalu".


[inf. i fot. SOSW Strzyżów, opr. W. Plezia]

Data dodania: 05-11-2018
liczba wyświetleń: 536

Pozostałe kategorie